Zkusit zase něco nového

„Jak se říká, za svůj život by si měl člověk vyzkoušet všechno.“ Třeba 15 kilometrový kross s umělými překážkami, pětkrát přebrodit Moravu a předat štafetový kolík dalšímu členu štafety, bikerovi, který absolvuje na horském kole 25 kilometrovou trať, rovněž s překážkami a brodem.  Opět předat štafetu dalšímu, kajakáři, který skáče do vody, přeplave kanál, vezme loď a dopádluje šestikilometrovou vzdálenost do cíle, kde ho čeká závěrečný seskok s lodí z třímetrové rampy. Taková jsou pravidla Free Litovel Bobr Cupu, který se konal 1. října. O tom, že Bobr má bohatou tradici, svědčí nejenom jeho 22. ročník, který se konal jako Otevřené mezinárodní mistrovství ČR a akademické mistrovství ČR v extrémním závodě tříčlenných štafet, ale i litovelský pivovar, který je jeho stálým generálním partnerem.
I Kesáci měli v
 tomto populárním závodě svého zástupce Buka, který dopomohl veteránské  štafetě s trefným názvem Nulová šance k vítězství. Štafeta ve složení Buk alias běžec, Jirka Jiroutek, biker a Vláďa Řezníček kajak zvítězila s náskokem pouhých 19 sekund ve své kategorii VM2. V celkovém pořadí se umístila na 30. místě z 215 startujících štafet.

Vítězství v kategorii VM2

A teď trochu briefingu z běžecké části závodu. Po hromadném startu za zvuku ústřední melodie z filmu Poslední mohykán se v areálu TJ Vodní sporty Litovel absolvovalo úvodní divácké kolečko se dvěma brody. Vody v Moravě bylo naštěstí málo, ale i tak jsem se po vběhnutí do brodu vykoupal. Potom následovala krásná třináctikilometrová partie  Litovelským Pomoravím s nevelkým převýšením, zvlněným terénem a neustálou změnou směru a dalšími brody, tentokrát vyplněnými blátíčkem. Jako běžci mi tato trať vyhovovala a předával jsem cyklistovi  jako 19 v celkovém pořadí s asi pětiminutovým náskokem na druhou konkurenční štafetu naší kategorie. Biker ztratil tři minuty a vodák dvě. Proto v cíli rozhodovali pouhé sekundy, ale vyšlo to. V týmu zavládla obrovská radost, protože běžec konkurenčního týmu je v loňském ročníku,  jak se říká, „vyšplouchl“ a těsně před závodem jim start odřekl, s účastí v jiném týmu a zhatil tak jejich start. A protože o běžce a kajakáře je v tomto závodě nouze, „najali“ si Kesáka Buka, aby je pomstil. To se podařilo a o to s větší radostí.
Více o závodu s výsledky a fotodokumentací na http://www.bobr-cup.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Vlastimil Bukovjan. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *